Suomen cup 2020 -ottelukaavio

Kunkin ottelun edessä on sen järjestysnumero. Toisella kierroksella kohtaavat voittajat otteluista 1&2, 3&4,..., 31&32.
Kolmannella kierroksella kohtaavat voittajat otteluista 1–2 & 3–4, ..., 29–30 & 31–32. Ja niin edelleen.
Otteluiden voittajajoukkueet on merkitty vihreällä ja hävinneet punaisella taustavärillä. Huililla jatkoon menneiden tausta on syaanin sininen. Pelaamattoman ottelun joukkueilla on harmaa taustaväri.

VoittajatHävinneet, Huili ja Pelaamaton.

HUOM! Suomen Cupin ottelut suositellaan pelattavaksi BBO:ssa. Kaikki ottelut finaalia lukuun ottamatta saa pelata netissä. Mikäli toinen joukkue haluaa pelata netissä, on ottelu pelattava netissä.

Finaali pelataan suunnitellusti Hangon Bridgeviikolla, mikäli se on mahdollista. Muussa tapauksessa hallitus tekee uuden päätöksen asiassa.

Otteluiden tulokset on toimitettava viipymättä liiton toimistosihteerille sähköpostitse tai tekstiviestinä (toimistosihteeri (ÄT) bridgefinland.fi puh. 040 8407271). Mukaan on liitettävä voittajajoukkueessa pelanneet pelaajat MP-kirjausta varten.

Lisätietoja löytyy Tiedotteista.

Joukkueiden kokoonpanot.



Koistinen 
1
--- Koistinen
    33
10GStröm10 GStröm
2
---Ottelun 33 voittaja   

   49
PS SalmenOttelun 34 voittaja
3
---  PS Salmen
    34
---  Savuton
4
Savuton  







Ottelun 49 voittaja











    57
Uskela







Ottelun 50 voittaja
5
---Uskela
  35
Hirttämättömät lurjukset59 (49)Korvenkävijät
6
Korvenkävijät70 (37)Ottelun 35 voittaja

   50
Somero Rikala
7
Salo 1LuovutusSomero54 (48)
  36
RikalaRikala76 (32)
8
---







Ottelun 57 voittaja















    61
Utter







Ottelun 58 voittaja
9
---Utter
  37
Muurame / MustaLuovutus---
10
Muurame / PunainenLuovutusUtter

   51
JyväskyläJyväskylä
11
---Jyväskylä77
  38
KataKata43
12
---







Ottelun 51 voittaja











    58
Teukan tunarit







Ottelun voittaja 52
13
---Teukan tunarit
  39
Ässät PoristaOttelun 14 voittaja
14
Rouvat PoristaOttelun 39 voittaja

   52
Porin kympitOttelun 40 voittaja
15
Porin kuuutosetOttelun 15 voittaja
  40
Jätkät PoristaJätkät Porista
16
---




















    Ottelun 61 voittaja




















    63




















    Ottelun 62 voittaja
Lahti51 (21)
17
KUB85 (48)KUB44 (30)
    41
---No ne mimmit70 (16)
18
No ne mimmitNo ne Mimmit   

   53
AkvaVit89(49)Ottelun 42 voittaja
19
Raktori39 (9)AkvaVit
    42
---  Spelmans
20
Spelmans  







Ottelun 53 voittaja











    59
Möykkypäät115 (57)







Möykkypäät
21
Napapiiri47 (25)Möykkypäät129 (33)
  43
---Katin Kontit63 (33)
22
Katin KontitMöykkypäät85 (40)

   54
--- Pojat61(27)
23
Pojat Pojat97 (43)
  44
Lake BottomLake Bottom59 (43)
24
---







Ottelun 59 voittaja















    62
Helminiemen Helmet







Ottelun 60 voittaja
25
---Helminiemen Helmet
  45
MaljaMalja
26
---Ottelun 45 voittaja

   55
Liisa ja pojatOttelun 46 voittaja
27
---Liisa ja pojat
  46
PuijoPuijo
28
---







Ottelun 55 voittaja











    60
Oulu North







Oulu West
29
---Oulu North61 (47)
  47
Oulu WestOulu West131(51)
30
---Oulu West97 (43)

   56
Oulu EastOulu East46 (35)
31
---Oulu East83 (41)
  48
---Oulu South79 (52)
32
Oulu South






Joukkueet





Koistinen

Kauko Koistinen
Vesa Fagerlund
Arttu Karhulahti
Clas Nyberg
Mika Salomaa
Pekka Viitasalo


10GStröm

Carola Tengström
Johan Herrgård
Fred Sundwall
NN


PS Salmen

Jesse Jäkärä
Seppo Castren
Arto Keloharju
Mika Karjalainen, puh. 041 536 7977, mail.mikakarjalainen(Ät)gmail.com


Savuton

Jaakko Elokorpi
Raimo Raunto
Seppo Räsänen
Kaarlo Ylinen
Juha Saarikoski
Matti Koivisto


Uskela

Jarmo Laakso
Ranan Rimon
Arvo Priimägi
Kari Kanerva



Hirttämättömät lurjukset

Jari Hilska
Isto Valkama
Lasse Hilska
Janne Blomqvist


Korvenkävijät

Pertti Partanen
Nikolai Kaplitsnoi
Anne Vesanen
Velipekka Lukka


Somero

Varpu Honkakoski
Jukka Pettersson
Timo Alanko
Ilmo Arosilta



Salo I

Tuure Salminen
Merja Mölsä
Jaakko Salo
Birger Salonen



Rikala

Riitta-Liisa Mäkelä
Timo Mäkelä
Oula Wichmann
Ensio Lehtinen


Helminiemen Helmet

Martta Haukipuro
Janne Haukipuro
Riikka Pyhäluoto
Arttu Pyhäluoto


Malja

Janne Seppälä
Pekka Söderlin
Heikki Miettinen
Esko Pääkkönen


Liisa ja pojat
Liisa Jalkanen
Jarmo Reinikainen
Yrjö Tolvanen
Jari Kemppainen


Puijo
Kari Varto
Juhani Sutinen
Risto Pirhonen
Petteri Pirhonen


Oulu North
Jussi Leviäkangas
Matti J. Hietalahti
Milena Laitala
Virpi Puhakka


Oulu West

Osmo Haljoki
Antti Kauppila
Toni Juopperi
Timo Tero


Oulu East

Ilmari Juutilainen
Tommi Metsämäki
Juha Porma
Markku Paavola
Tuomas Kauppinen


Oulu South

Timo Sairanen
Irmeli Fredriksson
Hilkka Starck
Tuomo Tikkanen


Lahti

Tytti Kosola
Juhani Pennanen
Maria Tulonen
Eija Tornio



KUB

Jarkko Kortemäki
Tero Topra
Ismo Saavalainen
Jani Huhtinen
+ muut kerhon jäsenet


No ne mimmit

Hulda Ahonen
Ilona Vänni
Pia Erkkilä
Raija Tuomi


AkvaVit

Agneta Berglund
Martin Arle
Gabriella Ahlvik
Karri Kupari


Raktori

Marianna Kultalahti
Teija Tuomi
Vilma Noponen
Kari Koivisto

Spelmans

Klaus Harjunen
Johan Linden
Joakim Fabritius
Jari Salonen

Möykkypäät

Maria Mylläri
Olavi Kivipensas
Oskari Koivu
Antti Aimala



Napapiiri

Veijo Tikka
Tuomas Waattovaara
Arto Peuraniemi
Heikki Ala-Louko



Katrin Kontit

Kati Sandström
Mikko Nieminen
Maria Nordgren
Annu Laukkanen


Pojat

Jari Böling
Jyrki Lahtonen
Timo Linnossuo
Kurt-Erik Häggblom


Lake Bottom

Timo Järvi
Reijo Sillanpää
Tapio Siivonen
Heikki Mattila


Utter

Lasse Utter
Seppo Sauvola
Osmo Kiema
Jorma Valta
Ari Pöppönen


Muurame / Musta

Satu Saikkonen
Jorma Soisalo
Z
Ö


Muurame / Punainen

Tiitus Dadu
Valtteri Tuikka
Otto-Wille Nieminen
Z


Jyväskylä

Marko Jurvanen





Kata

Aarne Koivu
Tero Koivu
Aapo Nieminen
Kari Patana



Teukan Tunarit

Timo Ollila
Mikko Johansson
Outi Rahi
Teodor Velkov
Olli Rahi
Martti Meronen


Ässät Porista

Esa Halminen
Kimmo Kotiniemi
Päivi Salonen
Timo Vahervo


Rouvat Porista

Ritva Peltomaa
Pirjo Nordström
Ritva Kulju



Porin kympit

Taina Hanhinen
Sami Hanhinen
Mikko Vänni
Matti Mäenpää



Porin kuutoset

Mirja Hinkkanen
Eero Hinkkanen
Kari Teeri
Seppo Aalto



Jätkät Porista

Aulis-K Saarinen
Olli Kuosmanen
Kimmo Jokivuori
Janne Vesterinen